21 lutego 2013

Amnesia: Mroczny Obłęd - poradnik cz.IV

W tej części znajdują się opis możliwych zakończeń gry. Warto zobaczyć je wszystkie, ponieważ każde z zakończeń generuje część kodu-hasła, które otwiera folder na płycie z grą, zawierający sporo ciekawych materiałów odnośnie gry.

Dobre zakończenie

Wysłuchaj, co ma do powiedzenia Aleksander i poczekaj, aż portal zacznie się otwierać. Wyjmij z plecaka [głowę Agrippy] i przygotuj się. Stój w pobliżu portalu, a gdy rozbłyśnie na niebiesko, szybko wrzuć głowę Agrippy do niego. Usłyszysz złorzeczącego Aleksandra, zaś Cień go pochłonie. Podwyższenie, na którym znajduje się Aleksander obrośnie czerwoną tkanką, zacznie się ona rozprzestrzeniać po całym pomieszczeniu, zabijając w końcu również Daniela. Idź w stronę światła. Usłyszysz głos Agrippy, proszącego Weyera by pomógł Danielowi. Weyer godzi się na to, choć nie słychać jego głosu, zaś Agrippa uspokaja Daniela, że teraz wszystko będzie już dobrze.
"There he is. Do you see him, Weyer? He deserves so much more. Please help him, I know you can. Don't worry, Daniel. It will be alright."

Zemsta

Wokół mającego otworzyć się portalu stoją trzy słupy. Są bardzo niestabilne, dlatego możesz je łatwo przewrócić. Po prostu złap każdy i rozkołysz, aż upadnie. Gdy Daniel będzie to robił, Aleksander zacznie mu grozić, jednak nie zrobi niczego więcej. Kiedy ostatni słup upadnie, Aleksander zginie pochłonięty przez Cienia, zaś Daniel ucieknie z zamku z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku - pomścił wszystkie ofiary praktyk Aleksandra, zaś okropieństwa, których doświadczył, były karą za jego zbrodnie. Teraz został już oczyszczony i może wieść dalej swoje życie.
"It was my greatest triumph...and I never looked back. You think I was afraid fleeing Brennenburg? Quite the contrary. I knew it was my purgatory - hellfire made to wash away my sins. There's no denying the things I've done. But I have paid my tribute. I gave them that awful man...I did the right thing."

Złe zakończenie

Wymaga ono chyba najmniej pracy. Wystarczy stać i niczego nie robić dotąd, aż Aleksander przejdzie przez portal. Gdy to się stanie, przybędzie Cień - drzwi zarosną mięsistą tkanką, zaś Daniel zginie, krzycząc, że jest niewinny. Ekran stanie się czarny, zaś my usłyszymy głos Aleksandra dziękującego Danielowi za jego śmierć.
"Thank you my friend. Your sacrifice will not be forgotten. You will be celebrated, forever!"

Hasło

Wiem, że gra jest emocjonująca i można zapomnieć spisać wszystkie części hasła, dlatego tutaj je podaję: lke271tyr299odn314. Należy wpisać je przy próbie otwarcia pliku super_secret.rar znajdującego się w folderze gry.

Inne

Jeżeli przygoda Daniela to za mało, polecam DLC do Amnesii - Justine. To krótka gra, przez większość uznawana za jeszcze straszniejszą, niż podstawowa. Może kiedyś ją przejdę i napiszę poradnik, kto wie? W każdym razie polecam też zapoznanie się z zawartością Amnesia Wiki, w której można znaleźć sporo opisów pogłębiających świat gry, mapy poszczególnych lokacji oraz garść ciekawostek na temat całej serii. To tyle ode mnie.

I | II | III | IV

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz