19 listopada 2013

Amnesia: A Machine for Pigs - poradnik cz.III

Oznaczenia

  • [Ważne przedmioty]
  • Notatki

Mandus, Saboteur

Na początku nie musisz się martwic. Po prostu idź przed siebie tak, jak pozwala Ci na to otoczenie, aż dotrzesz do pokoju z dużą ilością dobrze działających maszyn. Jak łatwo się domyślić, trzeba będzie je wszystkie zepsuć. Zacznij od prawej strony. Stoją tam dwie maszyny z bezpiecznikami w środku. Wyjmij bezpieczniki, a potem spójrz na lewo. Jest tam przełącznik. Wyłącz go, a potem idź dalej. Wróć się do takich cystern koło drabiny i zacznij się przeciskać naprzód. W pewnym momencie na chwilę zemdlejesz. Gdy odzyskasz przytomność, zobaczysz idącego gdzieś przed Tobą prosiaka, a do tego notatkę. Od tego momentu dobrze byłoby iść w kucki z wyłączoną latarnią, bo nietrudno wpaść tutaj na nieproszonego gościa. W końcu dotrzesz do dość dużego pomieszczenia z zielonkawą poświatą i takimi wielkimi kołami. Wyjście stąd prowadzi przez drabinę, ale na górze jest para i Mandus przez nią nie przejdzie. Zanotuj bardzo, bardzo dokładnie lokalizację tej drabiny, bo w pewnym momencie będziemy do niej biec na złamanie karku. Teraz czas znowu coś popsuć.
Naszym celem jest zepsucie systemu regulacji ciśnień. Mniej więcej w środku obszaru znajduje się panel z rurami. Wyciągnij z niego środkową rurę, a potem znajdź drugi taki panel w okolicach prawej strony sali. Teraz druga część. Znajdź panel, w którym rury są umieszczone poziomo, między nimi jest przerwa i widać parę. Jest w kącie po lewej stronie. Pod panelem leżą koła zębate. Weź średnie koło i łupnij prosto w panel, a potem bierz nogi za pas do drabiny. Z przejść wyłonią się wielkie świnie, więc nie możesz dać się złapać. Czeka Cię teraz labirynt rur, ale nie przejmuj się, wyjście z nich jest raczej łatwe. W końcu dotrzesz do windy. Użyj jej i wydostań się z kompleksu.

Anything to Save Them

Mandus wydostał się na ulice Londynu, ale sceneria nie wygląda zachęcająco. Wszędzie grasują świnie, które polują na bezbronnych mieszkańców. Trzeba jakoś z powrotem dostać się do Maszyny i wyłączyć ją na dobre. Czeka Cię teraz średnio bezpieczna przeprawa przez miasto. Większość "spotkań" z prosiakami nie jest groźna, ale staraj się nie zbliżać do nich za bardzo. Błądzenie po mieście nie nastręcza dużych problemów. Zazwyczaj możliwa jest tylko jedna ścieżka, bo wszystkie pozostałe elementy są po prostu zablokowane. Zwracaj uwagę na drzwi do piwnic, w pewnym momencie będziesz musiał takowych użyć, więc staraj się ich nie przeoczyć. Miej też zapaloną latarnię, ponieważ jej mignięcie będzie sygnalizowało, kiedy naprawdę będziesz musiał zacząć uciekać. Zobaczysz świnię dobijającą się do jakiś drzwi. Kolejna czeka tuż za rogiem i zacznie Cię gonić niemal z marszu. Leć na łeb na szyję wąską uliczką, aż dotrzesz do rozszerzenia. Zatrzaśnie się za Tobą krata, a prosiak pozostanie na zewnątrz. Całe szczęście. Pokręć się trochę po obszarze, aż znajdziesz windę, która zaprowadzi Cię z powrotem do Maszyny.

Farming the World

Ponownie znalazłeś się w trzewiach Maszyny. Czas zepsuć więcej rzeczy i dostać się głębiej do środka. Miń linię produkcyjną i pokręć się trochę tutaj, aż znajdziesz duży, metalowy właz z nazwą fabryki Mandusa. Korytarze tutaj są nieco zaplątane, więc staraj się zapamiętać rozkład całości. W końcu jednak powinieneś trafić do pomieszczenia, w którym na końcu stoją takie duże cylindry, a na dole, za barierką, widać obracające się koła zębate. Popchnij jeden z cylindrów za barierkę i spójrz na swoje dzieło zniszczenia. Zębatki się zatrzymały. Teraz czas wrócić do korytarzy i znaleźć drabinę koło jednych z drzwi otwieranych guzikiem. Znajdziesz się w pomieszczeniu z dużą lampą. Podnieś ją tak, by światło padało na jakąś klatkę z przewodami elektrycznymi i trzymaj tak długo, aż ładunek elektryczny uderzy w płynącą na dole wodę.
Prąd usmażył właśnie pilnującą dalszej części pomieszczenia świnię. Dobra nasza. Idź teraz w głąb pomieszczenia, a potem zeskocz na dół tam, gdzie była świnia. Nawet, jeśli wpadniesz do wody, nic się nie stanie. Idź dalej do pomieszczenia kontrolnego i zacznij psuć. Zacznij od pokrętła na środku. Potem zajmij się mniejszymi przełącznikami, aż element Maszyny przestanie działać. Na przeciwko pokoju kontrolnego znajdują się drzwi, które otworzą się, jeśli wszystko poprawnie zrobisz. Przejdź przez nie i... po prostu idź i idź przed siebie, aż dotrzesz do olbrzymiej komnaty z jeziorem krwi i pojedynczą windą na środku. Czas iść znów w dół.

The Veil Lifts, the Bride is Waiting

Do końca już blisko. Jest pusto i niepokojąco jasno. Postaraj się nie zgubić, bo obszar jest raczej spory i nietrudno o to. W każdym razie musisz się dostać najpierw do drzwi z napisem Vacuum Eviscerators, a potem Orgone Distribution Tanks. Idź dalej i w pewnym momencie zakratowane drzwi nagle się otworzą. Oczywiście przejdź przez nie. Dalej znajdziesz wejście do oświetlonego na zielono pomieszczenia z dużą liczbą cylindrowatych zbiorników. Gdy tylko przekroczysz próg, światła nagle zgasną, a potem zacznie Cię gonić naprawdę wielki, elektryczny świniak. Co jakiś czas będzie znikał, ale to nie znaczy, że jesteś bezpieczny. Czas działać szybko. Zlokalizuj dwie maszyny świecące się na czerwono i włącz je przełącznikiem. Kiedy to się uda, przeciwnik zniknie i wszystko wróci do normy. Opuść salę drzwiami po przeciwnej stronie i podążaj dalej.

Mandus, Descending amongst The Spirits

Drabiny i wąskie kładki będą Cię prowadziły przez zamgloną, nieprawdopodobnie wielką komnatę. Idź dalej, aż dotrzesz do zakratowanych drzwi. Gdy tylko do nich podejdziesz, pojawisz się w jakimś innym miejscu (teleportacja). Nie zastanawiaj się, tylko biegnij ile tchu przez zakręcone korytarze. Gdy Ci się uda, pojawisz się tuż za drzwiami. Znajdziesz się w pomieszczeniu, w którym na środku znajduje się dziwne urządzenie z sercem. Potem wyjaśni się, do czego to służy, teraz zaś odnajdź tutaj drabinę i wejdź na górę. Tam obszar ma wnętrze, a naokoło niego biegnie korytarz. Idź tym korytarzem i po drodze dotknij czterech takich szklanych urządzeń, a potem wróć do urządzenia z sercem.

Enoch, Edwin, Oswald and I

Do tego obszaru już właściwie nie potrzeba poradnika. Gdy się ponownie pojawisz, obróć się do tyłu i idź przed siebie. Idź (albo stój) na pasie przesyłowym, a potem wespnij się na szczyt świątyni. Usiądź na fotelu, a gdy będziesz mógł, wciśnij duży, biały przycisk. I tyle. Mam nadzieję, że przyjemnie Ci się grało.

I | II | III

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz