19 czerwca 2015

A Bird Story

Podstawowe informacje
Gatunekindie, przygodowa
Rok wydania2014
Długość1-2 h
StudioFreebird Games
AutorKan Gao

Nic mniej po twórcach dość znanego To the Moon, które recenzowałam jakiś czas temu. A Bird Story to interaktywna opowieść (bo trudno ją nazwać grą), która co prawda nie jest kontynuacją To the Moon, ale pozostawiająca ślad w myślach na równie długo.
Głównym bohaterem gry jest zwykły, mały chłopiec, którego los obdarzył bogatą wyobraźnią i dużą wrażliwością. W pewnym momencie znajduje on rannego ptaka i postanawia się nim zaopiekować.
A Bird Story jest krótkim opowiadaniem, w którym nie pada ani jedno słowo, zaś gracz dostaje kontrolę nad bohaterem sporadycznie i nie ma ona żadnego wpływu na fabułę. Możemy zebrać śniadanie z lodówki, zgasić światło lub poskakać po kałużach - są to naprawdę drobne, codzienne czynności, które dodają grze specyficznego, baśniowego klimatu. Najmocniejszą stroną gry jest sposób prowadzenia narracji - subtelne zmiany wyrazu pikselowych twarzy, inny ton muzyki i puste chmurki dialogowe sprawiają, że całość nabiera bardzo wielu szczegółów. Mimo krótkiego czasu można błyskawicznie przyzwyczaić się i polubić postaci co sprawia, że jeszcze głębiej odczuwa się samą grę.
Podsumowując - jeżeli szukasz niezbyt długiej gry, która głównie skupia się na emocjach i przeżyciu historii, The Bird Story jest strzałem w dziesiątkę. Zdecydowanie można zagrać kilka razy, jest też w zupełności warta zaproponowanej ceny. I jeszcze jedno - można spokojnie dać zagrać dziecku. Może zdziałać dużo więcej, niż niejedna pogadanka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz